עיתון סופשבוע של שלי

השקת הבושם המסריח ביותר בעולם

אין צורך לפרוץ לטלפון של נתניהו. השחיתויות שלו כתובות באותיות של קידוש לבנה. אבל פרשת הצוללות מאפילה על הכל. שערוריית השופט שנאלץ להתפטר כי סירב לאשר לו המשך הזרמת כספים ממיליקובסקי – מזכירה חצות בסיציליה. הבושם המסריח של חיסול מערכת המשפט. בכל הכבוד, ויש, אנחנו לא ניתן לכחול לבן "לשתות" לנו מנדטים ולתת אותם מתנה לביבי. הצטרפות כחול לבן לימין בקריאות להסלמה צבאית בעזה – שגיאה וסכנה. הפתרון בעזה הוא מדיני ולא צבאי. מלחמה זה רע. תמונות בלעדיות... הח"כים שלנו מאחורי הקלעים. הקהילה הגאה ואני, וגם: בואו לפגוש אותי בחדרה, בגליל העליון, ברמת אפעל, בבאר שבע וברמת השרון
21 במרץ, 2019

image
גלית גוטמן וחיים אתגר מציגים בקשת 12 את חידת פורים. הקליקו על התמונות למעלה לצפיה בחידה וגם לפתרון!פורים שמח חברות וחברים,


image


המעורבות הישירה המסתמנת (לכאורה, לכאורה) של נתניהו בפרשת הצוללות היא בליגה אחרת מפרשיות השחיתות שאנחנו מכירים. זו פגיעה ישירה בלב בטחון ישראל בעבור בצע כסף. בעבר החליט היועמ"ש במהירות שנתניהו אינו מעורב, גם כשידע שכל סביבתו הקרובה של נתניהו היתה מעורבת עסקית במה שהיה אמור להיות עיסוק לאומי-בטחוני.

כעת, כשאנחנו יודעים על הקשרים העיסקיים ועל התמורות הכספיות שקיבל נתניהו מבן דודו מיליקובסקי, ועל הקשרים העיסקיים בין מיליקובסקי ובין טיסנקרופ, אין ברירה אלא לבדוק שוב את חייבים, עם כל הרגישות הבטחונית, ויש רגישות כזאת – לבדוק מחדש האם ראש ממשלת ישראל השתמש בבטחון המדינה כדי לצ'פר בעלי ברית עיסקיים.

כאן, ברשת 13, בהעולם הבוקר, עם טלי מץ והילה קורח, עם הפרשן ספי עובדיה – גם על כך וגם על התוכניות של כחול-לבן "לשתות מנדטים" ממפלגת העבודה (בהמשך אתייחס לשתיה הזאת בהרחבה).

image
image

הקמצנות של נתניהו היא שהמיטה עליו את פתיחתה של פרשת הצוללות מחדש: ההתעקשות שלו לקבל עוד מליונים מבן דודו (וכעת מתברר גם שותפו העסקי), נתן מיליקובסקי, לצרכיו המשפטיים, ובדרך כמובן לרמוס את וועדת ההיתרים. בוועדה לביקורת המדינה טפלתי בסוגיה הזאת, והלחץ על הוועדה, שעמדה איתנה עם עמדה מקצועית ברורה ועקבית – היה גלוי. לא תארתי לעצמי שזה יגיע לכדי התפטרותו של מי שעמד בראש הוועדה.

image
image
image
image 


בתוך ענני בושם הפאשיזם, הדמוקרטיה תחת התקפה. כאן, בחדשות 13, במהדורת החדשות של חמש בערב עם יעקב אילון, דיברתי על השקת הבושם המסריח ביותר בעולם, ועל כך שהסרטון סר הטעם הזה פחות מפריע לי מהתוכנית ההיסטרית של שקד לחיסולה של מערכת המשפט. גם על העניינים הפוליטיים. לצפיה הקליקו:

image
image

image

כאן, ברדיו ללא הפסקה 103FM, באריה ובן, עם אריה אלדד ובן כספית:

image

image

image


וגם באירוע המרכזי של קמפיין המפלגה השבוע, שבו הצגנו, המועמדים לכנסת הבאה, את משנתנו, בחרתי לדבר על הצורך הדחוף והעמוק לגונן על הדמוקרטיה מפני מזימות ההרס והחורבן. הקליקו על התמונה הראשונה לצפייה, ובהמשך יש עוד כמה תמונות נחמדות מהאירוע:

image
image
image
image
image


בכל הכבוד, ויש, אנחנו לא ניתן לכחול לבן "לשתות" לנו מנדטים ולתת אותם מתנה לביבי. תבינו: אנחנו, מפלגת העבודה, חייבים לקבל הרבה מנדטים כדי שיהיו כאן חילופי שלטון, כדי שגנץ יהיה ראש ממשלה, וכדי למנוע ממנו ומיאיר לרוץ לממשלת ביבי. תבינו: כחול לבן תשב עם ביבי בממשלה ותחבק גם את שקד ואת בנט ("ישראלים יפים, פטריוטים, ציונים" קרא להם גנץ והצהיר שאין לו שום בעייה לשבת אתם בממשלה).

מידי פעם, ורק כשהם נאנסים לכך, ראשי כחול לבן אומרים כמי שכפאם שד שלא ישבו עם נתניהו. אבל תמיד משאירים פתח. "בסיטואציה כפי שהיא עכשיו" וכו'. אם יש דבר אחד ברור, זה שהסיטואציה יום אחרי הבחירות, או חודש אחרי הבחירות, לא תהיה כפי שהיא עכשיו!

אנחנו, יום אחרי הבחירות, נמליץ על גנץ בפני הנשיא לראשות הממשלה.  ותזכרו היטב: ואם למפלגת העבודה לא יהיו מספיק מנדטים, והיא לא תהיה גדולה וחזקה – גנץ פשוט ירוץ לזרועותיו של נתניהו. מפלגת עבודה גדולה וחזקה היא תעודת הביטוח היחידה לשינוי ולחילופי שלטון.

במסיבת עיתונאים שכינס אבי גבאי במפלגה, יחד עם עמיר פרץ ואתי, דברתי גם על כאב הלב לשמוע את אלון שוסטר מכחול לבן, חבר אישי שלנו ובשר מבשרנו עד לפני שניה, אומר בקולו שצריך "לשתות למפלגת העבודה את המנדטים ולהשאיר להם ארבעה", הוא הרי יודע מי במקום החמישי ואילך: אני; ועמיר פרץ; ועומר בר-לב – חברים שלו. אותנו – אנשים עם תפיסת עולם מגובשת, קבלות ועבודה מסורה עבור הציבור – הוא רוצה להשאיר בחוץ, ועבור מי? מישהו יודע מי נמצא במקומות 19 או 20 או 29 בכחול לבן? איזה איש ימין קיצוני, או סתם אדם אנונימי שלוהק בידי משרד פרסום?

צפו בדברים שלי במסיבת העיתונאים:

image

image

image

image

image

image

image


עוד שניה והיינו פותחים במיני מלחמה בעזה. לא פעם אני מוצאת את עצמי במצב האבסורדי שבו אני מגוננת על ההססנות (המבורכת במקרה זה, אל מול החידלון המדיני המזעזע שלו) של נתניהו מלהביא להסלמה, מול ימין קיצוני שמאתגר אותו. הפעם המאתגרים באו מכחול לבן, ואף שזה קורה במערכת בחירות, אני לא מתכוונת לחדול מהמנהג הזה.

הפתרון בעזה הוא מדיני ולא צבאי. מלחמה זה רע. הסלמה לא מביאה תועלת ולא פותרת דבר. אין שום אסטרטגיה פוליטית שמצדיקה את נפילתם של חיילים בפעילות צבאית שאין לה תכלית. מי שביצעו את הירי לעבר גוש דן היו כמהים להתלקחות. אין כל סיבה שנשחק לידיהם.

ולמי שחושש שאני חלילה מצ'פרת את ביבי, או חלילה פוגעת בכחול לבן, אל דאגה. ביבי רק סובל מההגנה שלי משמאל, כחול לבן שמאוד מתאמצת להיות ימנית – מרוויחה גם היא ממתקפה כזאת. ואני לא מועלת בחובה שלי לומר את האמת. כולם מרוויחים.

image

image

image

כאן, בכאן 11, ב"הכל פוליטי" עם דב גילהר, התייחסתי לאותן קריאות קרב מיותרות, וגם להתפטרותו של השופט עוני חבש שנחשפה באותו ערב בידי מוטי גילת. הקליקו לצפיה:

image
image

image

image


עוד שני ראיונות ברדיו בעניינים שעל סדר היום: גל"צ, יומן צהריים עם אמיר אבגי: תוכניות שקד להרס מערכת המשפט, הקלטות גנץ כי אינו פוסל ישיבה עם נתניהו ועוד. וברדיו ללא הפסקה 103FM, עם אראל סגל, על הפריצה לטלפון של גנץ, על האליטיזם הגברי והאשכנזי בליכוד, על הבחירות בכלל, ועוד.


קהילת הלהטב"ק ואני. החוג הגאה (והמשובח) במפלגה שלנו
ביקש מהח"כים ומהמתמודדים להעלות את תפיסת עולמם בכל הנוגע לקהילה ולספר מה עשו בנושא. כאן אפשר לראות רק את הפתיחה, מי שרוצה לקרוא עוד, הקליקו על הפוסט:

image


עוד ארוע לקראת בחירות, היה בפאב 'זה' באשדוד, עם יאיא פינק, מספר 12, שחייב להכנס לכנסת! דיברנו על כל מה שעל סדר היום, עם הרבה שאלות ודעות מהקהל שחלקו עדיין מתלבט. ניסינו לשכנע ביחד ואני מאמינה שהצלחנו. תודה גדולה למאיר אברג'ל, לרוני סאייג וכל אנשי המטה המקומי והחברים הנהדרים שלי באשדוד. הנה כמה תמונות.

image
image
image
image

image


גם אתם רוצים לפגוש אותי? מוזמנים לכמה ארועים:

חדרה. שבת הקרובה, 23.3, אתארח בשבתרבות בחדרה בהנחיית אטילה שומפלבי הפרשן הפוליטי של  YNET:

image

גליל עליון. יום שני, 25.3, כנס גדול של מפלגת העבודה בהשתתפות היו"ר אבי גבאי, טל רוסו ועוד רבים וטובים. כל הפרטים כאן בהזמנה, בואו!

image

רמת אפעל. שלישי, 26.3, בשעה 19:50, פורום ראש חודש אצל אורנה חכם. כתובת: ארגמן 42. תאמו בבקשה מראש עם איש הקשר שלנו מאיר רביב – 052-8777052.

באר שבע. חמישי, 28.3, בשעה 19:00, כנס התקשורת הבאר שבעית לדורותיה, במרכז המורים בשדרות יצחק רגר.

image-20190321162939-1

רמת השרון. בשבת הבאה, 30.3, בשעה 11:00, שבתרבות עם העיתונאית דפנה ליאל, ברמת השרון.
 

image


שבת שלום,

שלכם,

שלי