העובד נאלץ לעמוד - מכון הכושר יפצה ב-100 אלף ש"ח

22 ביוני, 2010
צבי הראל, ישראל היום
 
תקדים משפטי: מועדון הכושר של רשת הולמס פלייס בדיזנגוף סנטר הפר את "חוק הקופאיות" וחויב ב"פיצויים לדוגמה" • התובע: "מקווה שזה יעזור לעובדים אחרים"
 
תקדים משפטי ושיעור בשלטון החוק: בית הדין לעבודה בתל אביב חייב השבוע את מועדון הכושר "דיזנגוף קלאב" מרשת הולמס פלייס בפיצויים לדוגמה בסך 100 אלף שקלים בגין הפרת "חוק הזכות לעבודה בישיבה."
   התובע יעקב זואילי (26) עבד במכון הכושר בדיזנגוף סנטר (הידוע גם בשם "מועדון שייפ דיזנגוף("במשך כשלושה חודשים במחצית השנייה של שנת .2007על פי עדותו נאלץ זואילי לעמוד ליד דלפק קבלה שאורכו שישה מטרים ובו עמדת מחשב אחת וטלפון אחד ונאסר עליו לשבת.
 
באחת הפעמים חזר זואילי לעבודה לאחר חופשת מחלה. מכיוון שהרגיש חולשה ביקש בכל זאת לשבת אולם הכיסא ליד הדלפק היה שבור והאחראית על הקבלה אף העירה לו ואמרה "אין מה לעשות תיקח כדור ותעמוד."זואילי פנה בעניין זה כמה פעמים לאחראים עליו אולם נענה בזלזול. לפיכך תבע זואילי באמצעות עו"ד רון גיאת את הפיצוי המרבי בחוק 200 -אלף שקלים.
 
...
 
   חוק הזכות לישיבה בעבודה שיזמה ח"כ שלי יחימוביץ' (עבודה) ידוע גם גם כ"חוק הקופאיות."על פי החוק שנכשנכנס לתוקפו באפריל 2007 על מעבימעביד להעמיד לרשות כל עובד שיכול לבצעע את עבודתו בישיבה מושב לעבודה ולאולא למנוע מעובד ישיבה במהלך עבודתועבודתו. בנוסף על המעביד להעמיד לרשות לרשות העובדים במקום העבודה כיסאות אאו ספסלים תקינים ובעלי משענת גב לילישיבה בעת הפסקה בעבודה.